Лікування мігрені ботоксом

Лікування мігрені ботоксом

Ботокс проти мігрені: лікування головного болю у центрі Оксани Короткої 

Мігрень – актуальна проблема суспільства, за різними даними нею страждають понад 15% населення, серед яких 75% – жінки. Левова частка – це пацієнти молодого віку, які через приступи інтенсивного головного болю втрачають працездатність і на деякий час «випадають із життя». Зазвичай, це представники інтелектуальних професій, які мають високі емоційні та фізичні перенапруження, хронічний стрес. Паралельно з мігренню вони часто страждають тривожністю або депресією, що негативно впливає на якість життя.

Чи є зв’язок між мігренню та ботулотоксином? Розповідаємо із кваліфікованим лікарем-неврологом та дерматокосметологом «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Уляною Валецькою.

Для приступу мігрені характерні три послідовні стадії: так звана «аура», яка триває близько години і супроводжується різними зоровими (миготіння мушок перед очима) або нюховими галюцинаціями, далі – власне приступ гострого болю, остання – фаза розрішення, яка характеризується поступовим зменшенням головного болю.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО У ВАС САМЕ МІГРЕНЬ?

  • Біль пульсівний, однобічний, переважно у скроневих ділянках, інколи переходить на потилицю.
  • Світло і звуки викликають роздратування.
  • Під час приступу є нудота, інколи блювота.
  • Біль тривалий – від 4-72 год.
  • Випадки мігрені були у батьків, оскільки хвороба має генетичну схильність.

Знеболювальні, які виписує лікар (ацетилсаліцилова кислота, нестероїдні протизапальні, триптани), повинні прийматись у перші 15-20 хв приступу, чим довше триває приступ, тим менш ефективними будуть ліки.

Якщо у вас епізодична мігрень (декілька приступів на місяць), вам допоможе приймання ліків і дотримання таких правил.

  1. Гігієна сну (якщо сон менш як 8 годин на добу, ризик виникнення мігрені вищий).
  2. Виключення деяких харчових продуктів, які можуть провокувати мігрень (шоколад, тверді сири, червоне вино, цитрусові). Відчуття голоду теж може спровокувати напад.
  3. Зменшення фізичного та емоційного перенавантаження, перерви на відпочинок під час робочого дня.
  4. Відмова від куріння.

Проте існує хронічна мігрень, за якої головний біль спостерігається більше, аніж 15 разів на місяць, де 8 епізодів підпадають під критерії мігрені. Такі люди часто вимушені зловживати ліками, провокуючи виникнення так званого азбусного головного болю (внаслідок надмірного вживання знеболювальних препаратів. Наприклад, понад 8 таблеток на місяць), який важче піддається корекції.  Для таких пацієнтів важливе превентивне лікування, тобто запобігати виникненню головного болю. Для цього ми використовуємо ін’єкції ботулотоксину (в «Центрі естетичної медицини Оксани Короткої» препарат «Botox» фірми Allergan, сертифікований для лікування хронічної мігрені).

ЯК БОТУЛОТОКСИН ДОПОМАГАЄ ПРИ МІГРЕНІ?

Препарат впливає на передачу нейротрансмітерів, на пресинаптичній мембрані нервово-м’язового синапса, перериваючи ланцюжок запуску головного болю. Під час мігрені забезпечується ще протиблювотна дія. Ботулотоксин в ін’єкціях у м’язи міжбрів’я володіє антидепресивним ефектом, зменшуючи передачу й обробку негативних емоцій головним мозком. А розслаблення м’язів зменшує інтенсивність самого болю.

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА?

ЇЇ виконує лікар-невролог, який володіє навичками роботи з ботулотоксином. Дуже тонкими голками виконується 31 ін’єкція в основні зони на голові та шиї. Загальна доза препарату повинна – 155-195 одиниць. Від протоколу проведення процедури, дози препарату і правильно підібраних точок введення безпосередньо буде залежати результат.

ЯКА ЙМОВІРНІСТЬ ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ?

Зменшення кількості епізодів та інтенсивності головного болю спостерігається у 71% пацієнтів вже після першої процедури. Це дуже висока ймовірність, якщо взяти до уваги, що ми маємо справу зі складною для лікування хронічною мігренню. У міру виконання повторних ін’єкцій у багатьох пацієнтів спостерігається подальше підвищення ефективності препарату.

ЯК ДОВГО ТРИВАТИМЕ ЕФЕКТ?

Дія препарату триває від 3 до 6 місяців. Для досягнення стійкого ефекту протягом першого року лікування ін’єкції необхідно повторювати кожні 12 тижнів. Це потрібно для того, щоб створити не тільки знеболення на певний час, але і дозволити препарату надати лікувальну дію – відновити можливість головного мозку контролювати біль.

 

Крім того, за умови правильного застосування ботулотоксин не викликає ніяких побічних ефектів, тому що вводиться локально і, на відміну від звичайних ліків, не потрапляє в кровотік.

Приємний бонус: ін’єкції ботулотоксину дають додатковий косметичний ефект, адже частина точок введення розташовується на ділянці чола, тому зменшується глибина зморшок на лобі й міжбрів’ї.

Ін’єкції ботулотоксину також мають сенс, якщо ви плануєте вагітність. Такий метод лікування дозволить запобігати виникненню мігрені на кілька місяців, щоб не приймати знеболювальні медикаменти на ранніх термінах вагітності.

 

Отже, якщо ви страждаєте частими головними болями, які обезсилюють та перешкоджають вашим планам, ви можете використовувати доказові превентивні способи лікування, які допоможуть забути про проблему і покращать якість життя.

Aesthetic Medical Center

м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38