Видалення новоутворень

Видалення новоутворень

Як позбутися папілом та бородавок?

Одними з найчастіших новоутворень шкіри є папіломи та вірусні бородавки. Люди часто їх плутають, хоча насправді вони абсолютно різні за своїм зовнішнім виглядом і причинами виникнення.

Що потрібно знати про папіломи та вірусні бородавки розповідає лікар-дерматолог та косметолог «Центру естетичної медицини Оксани Короткої» Христина Сидор.

 

ЩО ТАКЕ ПАПІЛОМИ?

Папілома, вона ж акрохордон – це доброякісне новоутворення шкіри, що нагадує м’який поліп, частіше на ніжці, тілесного або темно-коричневого кольору, округлої форми від 1 мм до розміру горошини. Акрохордон трапляється з однаковою частотою як у чоловіків, так і у жінок.

Найчастіше вони з’являються в середньому і старшому віці, у людей з надмірною масою тіла, а також можуть виникати під час вагітності. Зазвичай локалізуються в ділянках складок (пахових, пахвинних, під грудьми й на повіках).

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ

Сьогодні точної відповіді про те, чому з’являються ці утворення немає, проте їхньому виникненню сприяє підвищений рівень глюкози та холестерину в крові та спадкова схильність. Але всупереч поширеній думці вони не є вірусними за походженням. Тобто папіломавірус ніякого відношення до них немає. Не варто надто переживати, якщо на тілі почали з’являтись ці дрібні елементи. По-перше, вони не є заразними. По-друге, ніколи не перероджуються в злоякісні новоутвори. Однак часто папіломи приносять естетичний дискомфорт та досить легко травмуються, внаслідок чого можуть кровоточити. Отже, найкращою тактикою є видалення папілом за допомогою фізичних методів деструкції.

МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ

Звичайно ж, це не варто робити в домашніх умовах, народними методами, позаяк це може призвести до інфікування або рубцювання. До того ж, без огляду лікаря ви не можете бути впевненими, чи справді це папілома. Тому найкращим варіантом новоутворень є видалення акрохордонів за допомогою СО2 лазера або методом електрокоагуляції. Ці методи забезпечують мінімальну травматизацію, контрольовану дію, внаслідок чого не залишається рубців.

На відміну від папілом, вірусні бородавки виникають внаслідок інфікування вірусу папіломи людини (ВПЛ). Вони також можуть з’являтись в будь-якому віці та на різних ділянках. Найчастіше трапляються на долонях і підошвах, навколо нігтів. Мають вигляд округлих шорстких папул з чорними вкрапленнями. Приблизно в 30% випадків вони можуть проходити самостійно, але для запобігання інфікування інших людей та уникнення больових відчуттів,краще з ними не затягувати. Різні види бородавок (звичайні, підошвинні, плоскі) пов’язані з різними штамами вірусу. Однак лікування здебільшого не є системним. Є кілька варіантів видалення, які залежать від локалізації, кількості, розміру самих елементів, а також від віку пацієнта. Це може бути лазерне видалення, імуностимулювальні препарати, але винятково для зовнішнього нанесення (іміквімод), кислоти чи кріодеструкція. І звичайно ж, варто пам’ятати про профілактику бородавок: носіть індивідуальне взуття в басейні, слідкуйте за стерильністю і не торкайтеся до чужих бородавок.

 

Aesthetic Medical Center

м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38 
* Інформаційний матеріал https://spacemag.com.ua/beauty/yak-pozbutysya-papilom-ta-borodavok/